Obchodné oddelenie +421 25 26 23 007
  Telefonická podpora +421 25 26 23 007
COMPUTING  /  Cloud Servery  /  4 - Prístup ku cloud serverom  /  Konfigurácia a používanie externých periférnych zariadení pripojených k fyzickému stroju klienta pou

4.2.1 Konfigurácia a používanie externých periférnych zariadení pripojených k fyzickému stroju klienta používateľa (Windows)

Pri aktivácii cloud servera Windows môžete k nemu pripojiť periférne zariadenia, ktoré sú v skutočnosti pripojené ku klientskému počítaču, prostredníctvom ktorého prebieha pripojenie RDP. Požívatelia tak môžu pristúpiť na lokálne zariadenia a prostriedky cez diaľkové pripojenie. Medzi periférne zariadenia, ktoré je možné pripojiť, patria lokálne jednotky, externé disky, usb kľúče a ďalšie zariadenia Plug&Play: Windows Server 2008 R2 umožňuje pripojenie prenosných zariadení, ako sú multimediálne čítačky s protokolom MTP (Media Transfer Protocol) a digitálne fotoaparáty s protokolom PTP (Picture Transfer Protocol).

Na pripojenie periférnych zariadení stačí:
  1. Otvoriť vo Windowse "Pripojenie ku vzdialenej ploche" (Programy > Príslušenstvo);
  2. Kliknúť na "Možnosti" a prejsť na zložku "Miestne prostriedky";
  3. Kliknúť na tlačidlo "Ďalšie ..." a zvoliť prostriedky, ktoré chcete pripojiť k vzdialenému virtuálnemu serveru.Vďaka tejto funkcii budete mať rýchlejší a priamejší prístup k vašim súborom aj zo vzdialeného virtuálneho servera. Okrem toho, zdieľaním prístupu s ďalšími používateľmi vzdialeného servera môžu títo používatelia priamo, rýchlo a účinne otvárať vaše miestne prostriedky. Táto technológia je avšak podriadená rýchlosti nahrávania (upload) príslušného internetového pripojenia.