Obchodné oddelenie +421 25 26 23 007
  Telefonická podpora +421 25 26 23 007

6.03 Metódy zálohovania Cloud Server Pro service guide

Existujú rôzne metódy pre zálohovanie dát. Pred ich vymenovaním je dôležité pripomenúť, že v rámci Cloud Computingu je každý disk aktivovaný synchrónne na redundantnom úložisku (storage). Preto sa zálohovanie nevyžaduje z dôvodu straty dát spôsobenej technickými poruchami. Úložisko však neumožňuje obnoviť súbory, ktoré zákazník náhodne zmaže. Ak budete chcieť uskutočniť zálohu, nižšie uvádzame odporúčané metódy:
  • Na cloud server nainštalujte druhý/tretí/štvrtý pevný disk a následne ho použite ako zálohovaciu jednotku.
  • Vytvorte a nakonfigurujte v inom dátovom centre nový cloud server so šablónou Openfiler, alebo akýkoľvek cloud server Windows či Linux, a použite ho ako záložný server (to znamená, že pôjde o externý server vo vzťahu k vašej súkromnej sieti.)
  • Exportujte pevný disk do FTP priestoru vášho účtu FSK-12345 a uskutočnite download (po uskutočnení downloadu ho odporúčame z FTP priestoru vymazať).
  • Kúpte si dedikovaný server a použite ho ako záložný server.
Ak chcete vytvoriť bod obnovy pred uskutočnením zmien či aktualizácií, FORPSI poskytuje svojim klientom funkciu Snapshot technológie (pripomíname, že v tomto prípade bude záloha uschovaná iba dva dni).
 
Pripomíname, že snapshot umožňuje vytvoriť iba jeden bod obnovy, táto funkcia nenahrazuje zálohovanie.